Sponsorumuz OL

Bizim gibi bilim anlatıcılığı yapan çoğu platformun zorluk çektiği konulardan birisi bütçe sıkıntısıdır. Biz gibi bilimsel öğretiyi destekleyen ve topluma kazandırmaya çalışan kanallar, popüler haber veya blog siteleri gibi rağbet görmediğinden ya çalışmasını yarıda bırakıyor ya da siz okurlarından bağış talebinde bulunuyorlar. Özellikle 2016 yılından bu yana sürekli yazı, video ve görsel grafik gibi materyaller üreten Psikopatoloji Bilimi Platformu kendini daha iyi noktaya taşımak ve sürdürülebilirliğini sağlamak için siz okurlarının destek bekliyor. Psikopatoloji Bilimi içinde yer alan her yazar, video editörü, grafik tasarımcı ve seslendirmen zaten bu işleri gönüllü bir şekilde yerine getiriyor. Yazdığımız yazılar sayesinde doğru bilgiye ulaşmanızı sağlamakla birlikte yazıları görsel grafiklerle zenginleştirip ayrıca videolarını yaparak daha fazla akılda kalıcı olmasına çaba gösteriyoruz. Peki bu işi gönüllü yapıyorsak neden sizden bağış talebinde bulunuyoruz? Sıralayalım:

– Muhtemelen Google veya Youtube üzerinden bir şeyler sorguladığınızda içeriklerimize denk gelmiş ve size lazım olan bilgiye ulaşım sağlamışsınızdır. Yaptığınız bağışlar veya sağladığınız sponsorluklar sayesinde içerik üretmeye daha fazla zaman ayırabileceğiz.

– Yazılarımızı daha fazla görsel grafiklerle zenginleştirip sizlere sunmak istiyoruz. Her ne kadar ekip içindeki grafik tasarımcılarımız ufak tefek işleri halletse de umduğumuz çalışmayı gerçekleştiremiyoruz.

– Yazdığımız her yazının videolarını çekeceğiz. Ayrıca Youtube üzerinden hikayesel video serileri oluşturacağız. Bu konuda daha fazla üretken olmak için öncelikle donanımsal eksikliklerimizi gidermemiz gerekmektedir.

– Bütçemiz arttıkça ücretsiz katılım sağlayabileceğiniz sosyal etkinliklerimizi her şehirde artıracağız. Sosyal etkinlikler arasında kongrelerimiz, bilim günü buluşmalarımız, gökyüzü gözlem etkinliklerimiz gibi çeşitli faaliyetler yer alacak.

– Hosting ve Domain gibi temel masraflarımızı karşılamakta güçlük çekiyoruz. Yapacağınız ufak miktarda tek seferlik veya düzenli bağışlar sayesinde büyük bir yazı arşivini ayakta tutmuş olacaksınız.

– Psikopatoloji Bilimi Platformu kurulduğu günden bu yana özel reklam tekliflilerini okuyucusunu rahatsız etmemek adına hem sosyal medya hesaplarında hemde web sitesinde kabul etmemiştir. Sağlayacağınız bağışlar ve sponsorluklarla bu politikamızı sürdürmeye devam edeceğiz.

Nasıl Bağış Yapabilir veya Sponsorunuz Olabilirim?

Şimdilik tüm bağışları banka hesaplarımız üzerinden kabul ediyoruz. Yakın zamanda Kreosus ve Patreon hesaplarımız aktif edilmiş olacaktır. Eğer tek seferlik veya düzenli olarak bağış yapmak veya firmanız ile sponsor olmak isterseniz E-posta adresimiz üzerinden bizimle iletişim kurduğunuz takdirde hesap numaralarımızı sizlere iletebiliriz.

İletişim: [email protected]

Teşekkürler

Bize sponsorluk sağlayan İndirim Civcivine ve bağışlarıyla desteklerini esirgemeyen okuyucularımıza teşekkür ederiz.

  • Hürkan Tonbul
  • Zeynep Dinçer
  • Oktay Arslan
  • Efe Aydemir
  • Eren Kutlu

Bu listeyi daha fazla büyütmemize ve Türkiye’de bilimsel öğretiyi yaygınlaştırmaya çalışan Psikopatoloji Bilimi Platformuna yardımcı ol.