Yazarlık Sistemi

Psikopatoloji Bilimi Platformunda yazar olmanın bazı zorlukları vardır; 

Bu platformda her içerik üretici kişi tamamen gönüllü yazı yazmaktadır. En büyük amacımız Türk internet mecrasına zengin bir bilgi arşivi sunmaktır. Bu yüzden disiplinli ilerleyerek, büyüdükçe gurur duyduğumuz bu arşivde yazılarımızın bulunması bizleri mutlu ediyor. Psikopatoloji Bilimi sitesi hemen her alanda içeriğe yer veren bir platformdur. Pozitif bilimlerden, sosyal bilimlere kadar, bilgiye dayalı, etik olan her çalışma kabul edilir. Bunların harici kitap ve film incelemelerine de yer verilir. Kısaca neyi anlatmak istediğinizi en iyi şekilde ve kendinize özgü gerçek verilere dayanarak açıklamanız bu platform için yeterlidir. Kaliteli bir arşiv yaratmak adına yazarlarımızdan bazı taleplerimiz bulunuyor. 

Özgünlük

Yazılarınızın her bir cümlesi size ait olmalıdır. Özgünlük bu konuda birinci maddelerimiz arasında yer alır. Herhangi başka bir siteden yazıları olduğu gibi kopyalayıp almamanız gerekir. Genellikle kaliteli bilgiye dayanan site ve etik gazeteciliğe önem veren dış kaynaklardan bilgileri toplayabilir, kitaplardan ve dergilerden yararlanabilirsiniz. Bunun harici eğer yazınızda bir cümle dahi  alıntıya yer verecek olursanız yazının asıl kaynağını cümlenin hemen sonunda belirtmeniz gerekiyor. 

Telif Haklarına Önem Vermek

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, yerli ya da yabancı kaynaklardan alınan bilgilerin kaynağına her zaman yer vermemiz gerekiyor. Herhangi bir telif ihlali yaptığınız zaman biz bunu bulur ve yazınızı yayına koymayız. Çünkü kendi fikirlerimiz ve özgün içeriklerimizin başkaları tarafından kendilerinmiş gibi kullanmalarını istemeyiz.

İçerikler İçin Diğer Gerekli Kurallar

Özgün, yani tamamen kendi yorumumuzla içerik oluşturma fikrini benimsedik ve telif haklarına dikkat ettiğimizi varsaydık. Her şey bununla sınırlı değil, birkaç basit nokta daha var.

  • Yazılarınız uzun olması gerekmektedir. Genelde 300-400 kelime yazı için en alt sınırdır.
  • Yazılarda imla kurallarına dikkat edilmelidir.
  • Kalitesi düşük olan resim ya da fotoğraflara yazıda yer verilmemelidir. Kullandığınız görseller için, açıklama eklemek daha yararlı olacaktır.

Bunlar harici Psikopatoloji Bilimi bünyesinde sürekli yazar görünmek istiyor ve yazar grubunda bulunmayı düşünüyorsanız her ay en az 2 yazı teslim etmelisiniz. Sadece misafir yazarlık yapabilir, bir ya da birkaç içeriğinizi de bize gönderebilirsiniz. Editör onayından geçen içerikleriniz yayına koyulacaktır.

Unutulmamalıdır ki, Psikopatoloji Bilimi sitesinde yayınlanan yazılarınızı, başka bir yerde paylaşamazsınız. Telif hakları tamamen üstümüze geçmiş bulunur.

Yazarlık hakkında aklınıza takılan diğer soruları [email protected] adresi üzerinden bize sorabilirsiniz. Ayrıca yazılarınızı aynı adrese göndermeniz gerekmektedir.